Радіодиктант національної єдності – 2022 в Дунайському інституті Національного університету «Одеська морська академія» відбудеться 9 листопада  в 11.00 за київським часом. Підключення до радіодиктанту за допомогою Zoom з 10.45 за посиланням https://us02web.zoom.us/j/85625502271?pwd=eERNQjR1WTRsR1U5RmVCYXFPTXhKQT09

Реєстрація робіт радіодиктанту розпочнеться   з 11.00 до 14.00  за посиланням: https://forms.gle/z5kdorTr46qz7VyS7 тільки з облікових записів ДІ НУ «ОМА».

Рукопис роботи по закінченню сфотографувати або відсканувати одним файлом, розмір не більше 5Мб. В імені файлу вказуйте ПІБ(наприклад: ІвановВалентин-1.jpg,  ІвановВалентин-2.jpg тощо

Дату диктанту повідомив в ефірі Українського радіо член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення Дмитро Хоркін.

У День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України – Ада Роговцева.

«Цьогорічний Радіодиктант – це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», – зазначив Дмитро Хоркін.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура. Водночас флешмоб укотре вийде за межі суто радіоформату: він наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

Довідково

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі – у ньому беруть участь люди різного віку і найрізноманітніших професій, долучаючись до Радіодиктанту на знак поваги до української мови.

Паралельно радіодиктант буде транслюватися на сторінці інституту в Facebook – https://www.facebook.com/dinuoma

By |2022-11-04T13:15:22+02:004 Листопада, 2022|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment