Наукометричні бази та освітні платформи ДІНУОМА

 

Google Академія – Google Scholar  

 

Google Академія (Google Scholar) (https://scholar.google.com.ua/) – пошукова система вільного доступу, яка забезпечує повнотекстовий пошук наукових публікацій всіх форматів і дисциплін.
Google Академія (Google Scholar) дозволяє легко здійснювати розширений пошук літератури серед багатьох дисциплін та джерел, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, анотації, також професійні асоціації, заклади вищої освіти та освітні організації. Google Академія дозволяє знайти дослідження, яке найбільш відповідає Вашому запиту, серед великої кількості дослідницьких робіт.
Науковці також можуть дивитися весь масив інформації щодо посилання на їх наукові роботи (кількість цитувань, їх авторів, статистику цитувань по роках).
УВАГА! Для реєстрації в Google Академії обов’язково потрібно мати корпоративну пошту співробітників Дунайського інституту в домені @dinuoma.com.ua  Якщо її немає, використовуйте пошту dinuoma@onma.edu.uaТакож Для реєстрації в Google Академії обов’язково потрібно мати електронну поштову скриньку Google (@gmail.com) або корпоративну пошту співробітників Дунайського інституту.
Зайти до поштової скриньки на gmail.com, не закриваючи її, відкрити нову вкладку і знайти «Google Академія» – https://scholar.google.com.ua/ і натиснути кнопку зверху «Мій профіль».

 

Наукометрична база даних Scopus

 

Elsevier продовжує активно підтримувати українських вчених у складних умовах повномасштабної війни з росією. Українські науковці мають, зокрема, безоплатний доступ до таких дослідницьких інструментів, як Scopus, ScienceDirect, Researcher Discovery, Researcher Academy та Mendeley без прив’язки до IP-адреси установи чи ЗВО. Також користувач самостійно може перевірити:

1) чи проіндексована стаття у наукометричній базі Scopus;

2) чи входить періодичне видання до наукометричної бази Scopus

та багато іншого.

Для налаштування безоплатного доступу до таких дослідницьких інструментів, як Scopus, ScienceDirect, Researcher Discovery, Researcher academy та Mendeley скористайтеся Інструкцією у pdf:https://drive.google.com/file/d/15MxJKdwCAjwywCp-Tsn_Pa5VOtOct5sU/view?usp=share_link

 Світова наукова періодика у наукометричній  базі даних Scopus:

http://www.scimagojr.com/journalrank.php–  сайт пропонує повний перелік видань, які входять до БД Scopus. Можна подивитися в режимі on-line або завантажити у вигляді файлу Excel як повний перелік журналів, так і відсортований (в режимі on-line) список журналів по країнах, областях знань, роках, H-індексах)www.sciencedirect.com  – сайт допоможе підібрати відповідний журнал за назвою статті.

Наукова періодика України у наукометричній базі даних Scopus та Web of science:

Інформація за посиланням:https://openscience.in.ua/ua-journals?fbclid=IwAR3JJ1a8vx2NEhHFKdCi-i3gEPthrHw3vvGYvUGv8TEURfZqcWUkPP5aCnc

Перелік українських видань станом  на 2022 рік, які індексуються  в SCOPUS за даними SCIMAGO.

На сайті SCImago Journal & Country Rank оновлено рейтинги періодичних видань

До оновленого Scientific Journal Rankings  увійшли наступні українські журнали (за посиланням)

 

Наукометрична база даних  Web of Science 

 

Платформа Web of Science є власністю компанії Clarivate Analytics. До 2017 року відділення IP&Science. Інтелектуальна власність і наука компанії Thomson Reuters є продовженням індексів наукового цитування, що були запропоновані Юджином Гарфілдом в 50-х роках минулого сторіччя і з 1964 року створювались Institute for Scientific Information. З 1997 року три спеціалізовані індекси наукового цитування поєдналися на веб платформі, що отримала назву Web of Science.
На сьогодні на платформі Web of Science розташовано 15 баз даних, що створюються як компанією Clarivate Analytics так і її партнерами. Загалом на платформі індексується більше 33 тисяч видань, з 1864 року, з усіх дисциплін.
Основною частиною колекції є наукометрична база даних Web of Science Core Collection (WoSCC), яка складається з індексів наукового цитування періодичних видань з природничих і технічних наук – Science Citation Index Expanded (SCIE), з суспільних – Social Sciences Citation Index (SSCI) та з гуманітарних – Art and Humanities Citation Indeх (AHCI).         З 2015 року WoSCC розширена мультидисциплінарним індексом Emerging Source Citation Index (ESCI) архів поглиблюється до 2005 року.
Також в WoSCC представлено індекси цитувань кращих конференцій Conference Proceedings Citation Index (CPCI) та монографії Book Citation Index BkCI і двох хімічних індексів: Current Chemical Reactions (CCR-EXPANDED) та Index Chemicus (IC).

 

 

Наукометрична база даних  MENDELEY 

 

Mendeley це система управління бібліографічною інформацією, має підключення до міжнародної соціальної мережі вчених.

Mendeley є продуктом компанії Elsevier. Цей системний продукт дозволяє підвищити ефективність наукової праці та публіцистичної діяльності вчених. Програму було розроблено аспірантами з Німеччини, які вирішили полегшити свою підготовку до захисту дисертацій, створивши бібліографічного помічника. Пізніше програму придбала компанія Elsevier.

Зараз в Mendeley зареєстровано понад 3 млн користувачів, які опублікували понад 400 млн статей. Програма є доступною для встановлення з можливістю безкоштовного користування. Ця версія потребує реєстрації: https://www.mendeley.com/

Програма Mendeley дозволяє імпортувати документи та дослідницькі проекти з зовнішніх вебсайтів, створювати бібліотеки публікацій, витягати метадані з документів PDF, резервне копіювання та синхронізація на декількох комп’ютерах і з особистою on-line реєстрацією, за допомогою вбудованого пристрою переглядати документи PDF, створювати групи та співпрацювати в них, відстежувати популярні статті та нові дослідження за темою, що цікавить.

 

 Платформа онлайн-освіти Prometheus

 

Prometheus – найбільша платформа онлайн-освіти в Україні

В партнерстві з найкращими лекторами, а також провідними компаніями та міжнародними організаціями, ми створюємо онлайн-курси з найбільш популярних тем.

Якісна освіта це ключ до кращого майбутнього. Від економічного зростання до наукового прогресу – поступ в освіті прискорює розвиток всіх сфер нашого суспільства.

Місія Prometheus – зробити найкращу освіту доступною кожному.

 

Платформа онлайн-освіти ED-ERA

 

 

EdEra — українська студія онлайн-освіти, яка понад 8 років створює онлайн-курси, навчальні платформи, інтерактивні ігри та підручники. У нас є власний R&D-юніт, продакшн повного циклу та натхненна команда у Києві. А в Берліні — технологічний стартап та унікальна LMS.
Наша мета — робити освіту в Україні сучасною, якісною, інтерактивною та дійсно ефективною.

 

 

 Платформа онлайн-освіти Coursera

 

Coursera – онлайн-платформа, на якій розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.

 

В Україні триває воєнний стан у зв’язку зі вторгненням рф на територію нашої країни. Команда МОН доповнює перелік корисних ресурсів для дорослих і дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.

Наразі додаємо до наявного переліку платформи для вдосконалення навичок і саморозвитку кожного.

1.  www.coursera.org 

На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри. 


2.  www.khanacademy.org

На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.


3.  www.edx.org

Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати. 


4.  www.udacity.com

Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу. 

Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими. 


5. www.canvas.net

Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.

Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.


6. www.udemy.com

Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших.


7. prometheus.org.ua

Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси.

Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.


8. www.ed-era.com

EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.


9. www.futurelearn.com

Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти. 


10. openuped.eu

OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами. 


11. iversity.org

Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити. 


12. online.stanford.edu 

Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету.


13.  www.codecademy.com

Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ. 


14. www.apple.com/education/itunes-u

Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.


15. uk.duolingo.com

Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.


16. www.ted.com

Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.


17. vumonline.ua

ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

By |2024-02-29T13:04:18+02:004 Вересня, 2022|Новини|0 Comments

About the Author: