Юні моряки України змагаються за право відвідати виставку Posidonia 2018 в Греції

23 лютого в морських і транспортних ВНЗ України відбувся перший відбірковий етап освітнього конкурсу “Морська справа 2018”. Фонд Бориса Колєснікова вперше проводить тематичний проект серед студентів, які вчяться на спеціальностях, пов’язаних з кораблебудуванням, морським і річковим транспортом. Його мета – підтримати молоді таланти, допомогти їм реалізуватися в професії, виховати висококласних фахівців.

 

Відкриття “Морської справи” відбулося у кінці листопада минулого року. За цей час в конкурсі зареєструвалися 605 учасників з 15 ВНЗ України. Взяти участь в конкурсі вирішили не лише майбутні моряки і суднобудівники, але й учні технічних ВНЗ, які спеціалізуються на сухопутному транспорті, але хочуть запропонувати фахівцям свої ідеї з розвитку морської і річкової галузі.

У рамках першого етапу конкурсанти демонстрували знання в точних науках – впродовж 90 хвилин вирішували завдання з математики та фізики. Президент благодійного Фонду Борис Колєсніков відмітив, що морський і річковий транспорт в Україні являється важливої складовою інфраструктури країни. “На даний момент ця галузь гостро потребує фундаментальних реформ, розвитку можливостей і підвищення ефективності функціонування всіх її суб’єктів. Важливим питанням залишаються і професійні кадри – Україні потрібні молоді управлінці з нестандартним рівнем мислення і підходом до рішення проблем. Сьогоднішні студенти морських ВНЗ – завтрашні глави судноплавних компаній, портів і компаній, що надають послуги в галузі”, – підкреслив Борис Колєсніков.

У другий тур “Морської справи” пройдуть конкурсанти, які отримали високі бали в першому: у березні їх чекає тестування з іноземної мови. Вже в квітні фіналісти презентують стартапи і стратегії розвитку морської і річкової сфери членам журі проекту.

До журі конкурсу увійшли: директор компанії крюінга “В.Шипс Україна” і капітан далекого плавання Ігор Сафін; генеральний директор компанії “MSC крюінг сервіс” Руслан Бундюк; директор київської Державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Олена Тимощук; генеральний директор Асоціації “Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній” і капітан далекого плавання В’ячеслав Кисловський; помічник директора Київського тренажерного центру підготовки, перепідготовки й підтвердження кваліфікації фахівців водного транспорту і капітан далекого плавання Ілля Тихонов.

Експерти виберуть серед фіналістів 30 цілеспрямованих і талановитих студентів, які в червні відвідають міжнародну виставку суднобудівельної промисловості і морської справи Posidonia 2018 в Афінах. На одному з найпрестижніших морських форумів світу учні українських ВНЗ ознайомляться з трендами і інноваціями глобальної річкової і морської галузі.

“Як тільки почув про проект Фонду, вирішив брати участь. Хочу перемогти і відвідати одну з найцікавіших та корисніших виставок, особливо для студентів. Де в Україні ми побачимо останні моделі катерів, яхт, судів, турбін, двигунів або рульових систем? Ніде, тільки в Греції. Організатори конкурсу “Морська справа” обіцяють, що на Posidonia 2018 переможці проекту обов’язково проведуть ряд зустрічей із зарубіжними фахівцями, які вони розповідять про інжинірингові послуги, суднобудування, судноремонт, управління портами, фінансування і страхування в галузі. Це величезна мотивація, крок вперед – в плані самоудосконалення і професійного зростання”, – розповів Богдан Афонін, конкурсант з Одеського морехідного училища ім. А. И. Маринеско.

Нагадаємо, благодійний Фонд Бориса Колєснікова реалізує ряд освітніх ініціатив для студентів України -конкурси “Авіатор”, “Архітектор”, “Агро” і “Харчові технології”. На даний момент на сайті організації проходить реєстрація учнів залізничних і транспортних ВНЗ в проекті “Залізничник 2018” з поїздкою переможців на профільний форум в Берлін

By |2018-03-02T22:16:59+02:002 Березня, 2018|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment