Ольга Іващенко курсантка Дунайського інституту НУ ОМА, 3-й курс факультетусудноводіння стала переможцем конкурсу Columbia Shipmanagement Ukraine
В рамках V Міжнародного форуму «Освіта, підготовка та працевлаштуванняморяків», який проходив в Одесі з 19 по 21 квітня 2017 року, відбулося безлічцікавих зустрічей, круглих столів, конференцій і презентацій. Компанія Columbia Shipmanagement Ukraine (CSM UA) приурочила до форуму урочисте оголошенняпідсумків незвичайного конкурсу, головним призом в якому став iPad Mini.

Протягом трьох тижнів, з 27 березня по 17 квітня, курсанти морських навчальнихзакладів надсилали на конкурс есе українською, російською або англійською мовами. Тематика була близькою і зрозумілою кожному майбутньому моряку:чому варто вибрати професію моряка? Чому вибрана спеціальність (судноводій,механік, електромеханік) найбільш перспективна? Чому саме ваш навчальнийзаклад є найкращим? У надісланих роботах хлопці давали відповіді на ці питання,докладно аргументуючи свою позицію.

Керівництво компанії CSM UA було приємно здивоване реакцією курсантів: на розгляд журі надіслали понад 300 есе! «Спочатку я поставився до ідеї конкурсу трохи скептично, – зізнався виконавчий директор компанії Григорій Машкевич. – Але я особисто, як член журі, читав роботи, і в підсумку виявився під сильним враженням від того, наскільки творча у нас молодь. Було багато дуже сильних есе, в яких прозвучали досить несподівані ідеї. Я задоволений і ходом конкурсу, і його результатами ». За словами Григорія Машкевича, при виборі шістки лідерів журі звертало увагу на стиль письма і гарна англійська. Зазначив виконавчий директор CSM UA і ще один факт: 99% есе було присвячено темі «Чому я вирішив стати моряком», і лише 1% робіт був присвячений тому, що треба зробити, щоб стати моряком. «У цих роботах ми побачили системний підхід: хлопці аналізували, як треба з самого дитинства виховувати характер, як підходити до навчання, щоб досягти своєї мети. І саме це мені дуже сподобалося. Цей аспект і став одним з ключових при ухваленні рішення про те, хто стане переможцем », – пояснив Григорій Машкевич.

Norman Schmiedl, Crewing Director Columbia Shipmanagement
На урочисте нагородження, яке відбулося 21 квітня на Морвокзалі, були запрошені шість авторів кращих робіт. Були серед них і курсанти НУ ОМА, і учні МКТФ НУ ОМА, і хлопці з ХДМА. Переможцем стала чарівна Ольга Іващенко, якій вручив iPad Mini Crewing Director Columbia Shipmanagement Norman Schmiedl. До слова, саме йому свого часу належала ідея проведення конкурсу. У святковій і приємною суєті «Працівник моря» знайшов пару хвилин, щоб поспілкуватися з фіналістами конкурсу та дізнатися, чому вони вибрали цю професію.

Capt. Georgios Vlachos, HR-Training Director Tsakos Columbia Shipmanagement;Olha Ivashchenko, Navigation Faculty NU OMA; Norman Schmiedl, Crewing Director Columbia Shipmanagement
Ольга Іващенко, Дунайський інститут НУ ОМА, 3-й курс факультету судноводіння: «Тато в мене моряк-речник, ходить по Дунаю, і я з дитинства бувала на його судах і не приховувала, що мені дуже подобається ця професія. Але в якийсь момент злякалася, що не зможу вчинити, тому для початку провчилася у ОНУ імені Мечникова, на більш «жіночої» спеціальності (за першим вищої освіти я – біолог).А потім все-таки вирішила піти в море, тому що вважаю цю роботу цікавою і перспективною. У наш час жінки на флоті – це вже не рідкість ».
Роман Давидов, НУ ОМА, 4-й курс факультету судноводіння: «Моряком бути добре, тому що ця професія має особливий відтінок. Коли ти знаходишся на судні, твій настрій і твої думки, що не мають відношення до справи, вторинні, важлива робота. Це виховує в людині стрижень, змушує змінюватися в кращий бік, бути більш впевненим у собі. Вчить ставати опорою для своєї сім’ї ».

Єгор Кириченко, МКТФ НУ ОМА, 1-й курс факультету судноводіння: «Для мене головний приклад – мій батько, який більше 20 років віддав флоту. Колись я побував у нього на судні і був здивований: як таким величезним залізним китом можуть управляти звичайні люди? Мене так захопила ця думка, що я почав читати підряд всі книги, в яких розповідається про море. Багато часу приділив вивченню літератури про морських корабельних аваріях. А з часом зрозумів: хочу бути саме судноводієм. І навіть закінчення 11 класу вирішив не чекати, а вибрав Морський коледж технічного флоту НУ ОМА, тому що хотів скоріше отримати спеціальність ».
Олександр Кулик, ХДМА, 3-й курс факультету судноводіння: «Так як я судоводитель, я вибрав тему« Чому моя професія є найкращою? ». В есе детально пояснив, наскільки це класна, цікава і важлива для моряка спеціальність. Я вважаю, що судноводій – одна з головних посад на борту судна ».
Едуард Дерішев, МКТФ НУ ОМА, 3-й курс судномеханічного факультету: «Коли Columbia оголосила конкурс, я як раз проходив в цій компанії співбесіду.Співробітниця, з якої я розмовляв, запропонувала взяти участь. Я написав есе в той же вечір, і виявилося, що воно увійшло в число кращих. Чому я вибрав професію моряка? Тому що улюблена робота – це, як кажуть, високооплачуване хобі. Я знаю багатьох людей, які працюють в море і щасливі, що колись поступили саме в морехідне навчальний заклад. Ти подорожуєш по світу, заробляєш гроші, спілкуєшся з людьми з різних країн. А то, що довго знаходишся в розлуці з рідними, робить сім’ю ще більш згуртованими ».

Максим Меланич, ХДМА, 2-й курс факультету судноводіння: «Чому варто бутиморяком? Тому що це хоча і складно, але дуже захоплююче. У своєму есе ярозповів про всі функції, які виконує судоводитель, і пояснив, чому ця професіятак важлива. Я поки що не виходив в море, але з нетерпінням чекаю цього дня ».
«Працівник моря» приєднується до привітань і бажає всім майбутнім морякамнових відкриттів і успішного кар’єрного росту.

By |2017-05-14T15:34:06+02:0026 Квітня, 2017|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment